Szalai Rebeka
2018. augusztus 1-től hivatalosan is a Katana SE és a Shoryúmon Dójó tagja.
Nevelőegyesülete a zalaegerszegi Japán Út Harcművészeti Egyesület.
Nevelőedzője, oktatója Szabó László Csaba mester (5.dan), aki a zalai dombság egyetlen JKA klubját vezeti eredményesen évtizedek óta.
Legkiemelkedőbb versenyzőjük Szalai Rebeka volt, aki 2010-ben kezdett el karatézni, jelenleg 1. kyu fokozatú és folyamatosan korosztálya kiemelkedő versenyzője.
Kiemelkedő versenyeredményei 2018. júliusáig:
Korábbi versenyeredmények:
Feltöltés alatt.
Rebi nevelő edzője, a Japán Út HME vezető edzője
Szabó László Csaba mester (5.dan)
1944-ben született Zalaegerszegen (Ekkoriban egyaránt hullottak a bombák Tókióra és Zalaegerszegre. Mindkét város – ha részben áttételesen is – de fontos szerepet játszott élete alakulásában)
Életében minden mindennel összefügg.
Vezető hivatalnoki, polgári családból származik, bár kutyabőrük csak akkor volt, amikor kutyájuk is.
Az eredményesen elvégzett alap és középfokú iskolák („Zrínyi Miklós” gimnáziumi érettségi, autószerelő szakmunkásvizsga és gépjármű technikusi oklevél) után közel hat évig autóbuszokat javított Budapesten. Szülei idős kora miatt ezután visszatért Zalaegerszegre.
Beállt a Magyar Néphadsereg híres – hírhedt zeg-i javítózászlóaljába hivatásos katonának. Innen 8 év után – a tiszti-vizsga elől is – menekülve kerül a Pécs közeli Petőci 4. sz. bányaüzembe uránbányásznak. Nem sokkal később – hívásra – újra visszatér a katonasághoz, de most már polgári alkalmazottnak.
Judós és ju –jitsus ismeretei miatt kiképzést is vezetett, miközben szakmai oktató volt, és ha kellett, akkor rakéta sorozatvetőket is javított.
1977- 78- ban „érintette meg” először a karate szelleme (Szolnokon látta a kyosokat gyakorolni, miközben már a leszerelést fontolgatta). Zalaegerszegen is kisvártatva megindult a karate élet. Ez 1980- 81- ben volt emlékei szerint, és innen már egyenes – ha néha rögös is az út napjainkig.